FAQ

O Panelu PBS

Czym jest Panel PBS?

Panel PBS to społeczność konsumentów, którzy wyrażają swoje opinie o produktach, markach, reklamach, zjawiskach w ramach badań prowadzonych za pośrednictwem panelu przez agencję badawczą PBS i w zamian otrzymują wynagrodzenie – punkty, które mogą wymienić na gotówkę, nagrodę rzeczową lub przekazać wybranej organizacji.

Czy Panel PBS jest godny zaufania?

Panel PBS to inicjatywa firmy PBS – dawniej: Pracownia Badań Społecznych, renomowanej agencji badań rynku i opinii. PBS działa na rynku od 1990 roku i jest jedną z wiodących firm z branży, realizującą badania na zlecenie wielu instytucji publicznych, ośrodków naukowych, uniwersytetów, a także wiodących firm polskich i międzynarodowych m.in. Orange, Energa, PGNiG, Bank Pekao, AXA, Danone, Carrefour, Philips i wielu, wielu innych.

Jak działa Panel PBS?

Panel PBS prowadzi badania opinii i rynku przez internet, telefonicznie oraz twarzą w twarz wśród konsumentów, obserwatorów i uczestników życia społecznego. Zaproszenia do poszczególnych projektów wysyłane są do zarejestrowanych członków panelu na podstawie ich zainteresowań, doświadczenia, wielkości zamieszkiwanych miejscowości etc., które opisali w swoim profilu. Za udział w każdym badaniu użytkownicy zdobywają punkty, które mogą wymieniać na wybraną przez siebie formę wynagrodzenia.

Jak wziąć udział w Panelu PBS?

Aby zostać członkiem Panelu PBS należy zarejestrować się przez formularz online na stronie http://panelpbs.pl. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje zaproszenia do udziału w prowadzonych przez PBS badaniach, które mogą zostać wysłane na adres e-mail bądź smsem. Odpowiedz na zaproszenie i weź udział w badaniu – podziel się opinią na dany temat.

Jakie łącze internetowe jest wymagane?

W przypadku większości ankiet wymagania nie są wysokie – wystarcza połączenie umożliwiające przeglądanie stron internetowych (min. 256 kb/s). Jeśli w danym badaniu występują elementy wymagające większej przepustowości (np. animacje, elementy Flash, audio, video) w zaproszeniu do badania pojawi się stosowna informacja. Zakładamy jednak, że łącze o przepustowości 1 Mb/s powinno spełniać wszystkie wymogi.

Jakie wymagania sprzętowe są niezbędne do uczestnictwa w badaniach Panel PBS?

W celu prawidłowego uczestnictwa wymagane jest połączenie z internetem oraz przeglądarka internetowa do wyboru: Internet Explorer (w wersji 8.0 lub późniejszej), Mozilla Firefox (w wersji 1.0 lub późniejszej), Google Chrome (w wersji 4.0 i późniejszej) oraz Opera (w wersji 11.0 i wyższej).

Co z tego będę mieć?

Co mogę zyskać?

Rejestracja i wypełnienie profilu użytkownika daje prawo do uczestnictwa w programie punktowym. Każdy projekt, w którym weźmiesz udział ma określoną wartość. Uczestnicząc w badaniach zbierasz punkty, które później możesz wymienić na gotówkę, nagrody rzeczowe lub wspomóc wybraną organizację. Udział w kolejnych badaniach pozwala Ci pomnażać swoje korzyści.

Panel PBS to także wyjątkowa społeczność konsumentów, platforma wyrażania opinii na temat produktów i usług. Jeżeli więc masz swoje zdanie i lubisz wypowiadać się na różne tematy, oceniać produkty, reklamy - Panel PBS jest dla Ciebie.

Mój profil

Jak się zarejestrować?

Wystarczy kliknąć tutaj Rejestracja

Kto może brać udział w Panelu? Czy mój wiek ma znaczenie?

W Panelu PBS może zarejestrować się każda osoba, która ukończy 14 lat i zamieszkuje na terenie Polski. Kodeks etyczny Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Opinii Publicznej i Rynku ICC/ ESOMAR wymaga, by osoby mające mniej niż 14 lat mogą brać udział w badaniach za zgodą rodziców lub swoich prawnych opiekunów, a zgodnie z polskim prawem na potrzeby niektórych badań osoba musi mieć ukończone 18 lat.

Czy mogę mieć więcej niż jedno konto w Panelu PBS?

Jedna osoba może mieć wyłącznie jedno konto w Panelu PBS.

Zapomniałem hasła

Jedynym rozwiązaniem jest ustalenie nowego hasła. W tym celu na stronie głównej Panel PBS, w miejscu gdzie zwykle wpisujesz dane do logowania, kliknij „Zapomniałem hasła”. Wyświetli Ci się prośba o podanie adresu e-mail użytego do rejestracji. Na ten adres zostanie wysłany link do ustalenia nowego hasła.

Co się stanie jeżeli zmienię adres e-mail lub adres zamieszkania?

Każdą zmianę adresu e-mail, numeru telefonu i miejsca zamieszkania należy aktualizować w zakładce Mój profil. Aktualne dane są gwarancją właściwego zaadresowania nagród i możliwości otrzymania zaproszeń do kolejnych badań.

Kilku członków mojej rodziny używa tego samego adresu e-mail. Czy możemy się zarejestrować używając tego samego konta?

Ważne, aby każdy uczestnik Panelu PBS posiadał swój własny adres e-mail i własne konto zawierające aktualne dane. To dzięki informacjom zawartym w indywidualnym profilu, możemy kierować zaproszenia do badań do właściwych osób.

Zablokowanie konta

Jako zarejestrowany uczestnik Panelu PBS zgadzasz się na postanowienia Regulaminu. Jeżeli podejrzewamy lub stwierdziliśmy naruszenie przez Ciebie jego zasad, aby zapobiegać nieprawidłowościom, mogliśmy podjąć decyzję o zablokowaniu dostępu do udziału w Ankietach Badawczych. W takim przypadku powiadomiliśmy Cię o tym, wyjaśniając przyczyny, drogą mailową. Wiadomość przesłaliśmy na adres, jaki nam podałeś w zakładce Mój profil.

Usuwanie konta

Jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał zrezygnować z dalszego udziału w badaniach Panelu PBS, w każdej chwili możesz usunąć swoje konto. Twój profil wraz z danymi zostaną bezpowrotnie skasowane, więc pamiętaj, żeby podjąć dobrze przemyślaną decyzję.

Badania

W jakich badaniach mogę brać udział?

Uczestnicy Panelu PBS mogą wybrać w jakich badaniach chcą uczestniczyć:

  • online - wypełniając ankiety internetowe CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony WWW);
  • w badaniach telefonicznych CATI (ang. Computer Assisted Telephone Interview, czyli wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny);
  • odpowiadając na pytania twarzą w twarz podczas spotkania;
  • testując produkty.

Twój wybór zależy od tego jaką formę udzielania odpowiedzi preferujesz i Twojego wolnego czasu. O zakresie uczestnictwa decydujesz sam podczas rejestracji lub później w dowolnie wybranym momencie, poprzez zgłoszenie chęci rozszerzenia udziału w panelu na swoim profilu. Pamiętaj, że możesz wybrać więcej niż jedną formę uczestnictwa w Panelu, w zależności od Twojej aktualnej dostępności i chęci.

Czego dotyczą badania?

Zaproszenia do badań będziesz otrzymywać na podstawie danych, które przekażesz nam w ankiecie profilującej. PBS realizuje badania na zlecenie wielu instytucji publicznych, ośrodków naukowych, uniwersytetów, a także wiodących firm polskich i międzynarodowych m.in. Orange, Energa, PGNiG, Bank Pekao, Citibank Handlowy, AXA, Danone, Carrefour, Philips i wielu, wielu innych.

Skąd dowiem się o nowym badaniu?

Otrzymasz zaproszenie do badania. Zaproszenia do badań są przesyłane na adres e-mail podany przez Ciebie podczas rejestracji. Każde zwiera informację o temacie ankiety, czasie trwania oraz ilości punktów, które zarobisz po wypełnieniu.

Ile czasu zajmuje zazwyczaj wypełnienie jednej ankiety badawczej w Panelu PBS?

Przeciętny czas wypełnienia jednej ankiety wynosi od 3 do 20 minut. Im dłuższe badanie, tym więcej punktów możesz zyskać.

Ile punktów otrzymam każdorazowo za udział w badaniu?

Liczba punktów jest proporcjonalna do czasu potrzebnego na wypełnienie ankiety oraz od poziomu jej trudności. Za każdą ankietę można zdobyć od kilku do kilkudziesięciu punktów.

Zaproszenia do badań

Jak często będę zapraszany?

Częstość i ilość zaproszeń zależy od stopnia wypełnienia Twojego Profilu . Staramy się, aby uczestnicy o podobnym profilu otrzymywali porównywalną ilość zaproszeń, tak, aby nie trafiało ich do Ciebie zbyt wiele. Średnia ilość zaproszeń może wahać się od jednego na miesiąc do jednego na tydzień.

Co się stanie jeśli nie odpowiem na zaproszenie do badania?

Jeżeli nie weźmiesz udziału w badaniu lub przerwiesz je w trakcie, nie zdobędziesz punktów jakie były przewidziane za uczestnictwo. Jeżeli nie będziesz odpowiadał na zaproszenia przez dłuższy okres, wyślemy prośbę o potwierdzenie chęci dalszego uczestnictwa w Panelu PBS.

Zarejestrowałem się, ale dostaję mało zaproszeń do badań.

Rejestracja to pierwszy krok do uczestnictwa w Panelu PBS. Aby otrzymywać więcej zaproszeń do badań, uzupełnij ankietę profilującą. W przypadku niektórych badań poszukujemy osób o specyficznych cechach (określonym wieku, poziomie edukacji, hobby, etc.). Może się zdarzyć, że dostałeś ostatnio mniej zaproszeń, bo profil osoby, której poszukujemy aktualnie do badań różni się od Twojego.

Sprawdź swój adres e-mail, który podałeś w danych kontaktowych. Zdarza się, że niektórzy użytkownicy uzupełniając dane popełniają drobne błędy w pisowni, tzw. „literówki” lub zmieniają konto pocztowe i nie aktualizują swoich danych w profilu Panelu PBS.

Upewnij się, że zaproszenia z Panelu PBS nie czekają na Ciebie ukryte w zakładce Spam na Twoim koncie pocztowym.

Nie zakwalifikowałem się do badania. Dlaczego?

Niektóre badania poprzedzone są pytaniami rekrutacyjnymi. Mogłeś nie zakwalifikować się do danego badania z wielu różnych powodów – kryteriów demograficznych i/lub określonych zachowań konsumenckich.

Innym powodem, dla którego tym razem nie zakwalifikowałeś się do badania może być fakt, że na zaproszenie odpowiedziało dokładnie tylu respondentów o określonym profilu, ile liczyło to badanie i system zamknął się automatycznie.

Zachęcamy do uaktualniania swoich danych, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na otrzymanie zaproszeń do badań, które pasują do Twojego profilu.

Bezpieczeństwo

Ochrona danych

Dane osobowe i wszelkie informacje, które nam przekazujesz są poufne, nie są udostępniane osobom trzecim, ani przetwarzane w celach marketingowych. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997. Dz. U. Nr 133. Poz. 883 masz prawo do wglądu w swoje dane osobowe i do ich poprawiania.

Dane osobowe zawarte w profilu użytkownika służą jedynie do włączenia respondenta do odpowiedniej grupy społeczno-demograficznej (np. mieszkańców miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców) oraz do kontaktu w sprawach badań i wysyłki nagród na wskazany tam adres/ konto bankowe. Twoje dane osobowe są przechowywane na zabezpieczonym serwerze i tylko Ty masz prawo do ich zmiany, uzupełnienia lub usunięcia. Dane użytkowników są całkowicie bezpieczne, a wyniki z prowadzonych badań są prezentowane w sposób, który wyklucza jakąkolwiek identyfikację odpowiadającego (np. 65% kobiet w wieku 25-35 lat uważa, że…). W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w Panelu PBS dane panelisty zostaną nieodwracalnie usunięte.

Czy udział w badaniach jest anonimowy?

Odpowiedzi uczestników Panelu PBS są używane do zbiorczych zestawień statystycznych i nikt nie ma do nich wglądu. Wyniki z badań prezentowane są w zbiorczych zestawieniach (np. 13% mężczyzn powyżej 65 roku życia uważa, że…) i w żaden sposób nie jest możliwe zidentyfikowanie odpowiedzi poszczególnych osób. Panel PBS działa zgodnie z obowiązującą Ustawą o Ochronie Danych Osobowych oraz kodeksem etycznym ICC/ESOMAR opracowanym we współpracy Międzynarodowej Izby Handlowej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Opinii i Rynku.

Czy strona Panelu PBS używa ciasteczek (cookies)?

Cookies, (ciasteczka) to niewielkie informacje tekstowe zapisywane na komputerze użytkownika przez serwer odwiedzany w trakcie przeglądania stron www. Dzięki instalowaniu plików cookies można zbadać, jakie strony są najczęściej odwiedzane.

Wyrażenie zgody na zainstalowanie cookies jest całkowicie bezpieczne. Dane uzyskiwane dzięki cookies nigdy nie są przekazywane naszym klientom w powiązaniu z danymi osobowymi uczestników. Nie rejestrujemy także wizyt na stronach kodowanych.

Uczestnicy Panelu PBS z aktywnymi cookies są częściej zapraszani do badań. Dzieje się tak, ponieważ do badań opinii o stronach www zapraszamy do badania osoby, które odwiedzały daną stronę – informacje te pobieramy właśnie z cookies zainstalowanych na komputerach uczestników Panelu PBS.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Gdzie znajdę regulamin Panelu PBS?

Pełny regulamin uczestnictwa w Panelu PBS znajduje się tutaj: Regulamin.

Kontakt

Masz więcej pytań?

Napisz do nas! Przeczytaj dokładnie Regulamin i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania umieszczone powyżej. Jeśli chciałbyś zapytać o coś jeszcze, użyj formularza kontaktowego, który znajdziesz na stronie Panelu PBS w zakładce KONTAKT i prześlij nam swoje pytanie. Pamiętaj o wskazaniu adresu email, na który możemy odpowiedzieć na Twoją wiadomość.